Seminaria i otwarte spotkania Reiki

 

 

 

Tradycją w Reiki jest ustny przekaz wiedzy o Reiki i jej istocie. Takie spotkania nazywają sie seminariami Reiki. W czasie ich trwania osoby zainteresowne poznają w praktyce i w teorii podstawy wiedzy, jak korzystać z uzdrawiającej siły energii Reiki. Rózna jest forma takich spotkań. Każdy Mistrz i nauczyciel Reiki wypracował swoj własny sposób przekazywania tej wiedzy,choć w istocie sednem tych spotkań jest przekaznie historii powstania systemu naturalnego uzdrawiania Reiki , przekaz energii w czasie tak zwanego dostrojenia lub jak często sie ten proces nazywa inicjacja , oraz praktyka na sobie i na innych.

Ja przekazuję wiedzę o Reiki na otwartych spotkaniach ,gdzie każdy może zapoznać się czym jest i jak dziala Reiki. W czasie takiego spotkania opowiadam o historii Reiki ,o jej odkrywcy mnichu buddyjskim Mikao Usui, i pokazuje jak wygląda przekaz energii Reiki. Jest też czas na pytania oraz dla chętnych wykonuję zabiegii Reiki podczas ,których można poczuć uzdrawiającą siłe tej energii. Nie jest to spotkanie z przekazem ,inicjacą Reiki to tylko prezentacja dla tych ,którzy cos tam słyszeli o tej metodzie a jeszcze nie czują lub nie są pewni czy chcieli by aby Reiki zagosciła na stałe w ich życiu.

Dla tych którzy chcieli by aby energia Reiki płynęła wartkim strumieniem przez ich dłonie jest przeznaczone seminariu Reiki wraz z inicjacją ,która otwiera na stałe nas na kontakt z tą energią. Moje seminaria to połaczenie starej wschodniej tradycji przekazu jaka jest praktykowana w duchowych szkołach Reiki nastawionych na rozwój duchowego aspektu człowieka oraz zachodniego przekazu Reiki ,gdzie główny aspekt kładzie się na uzdrawianie ciała ,ducha i emocji. W czasie trawania seminariu każdy uczestnik otrzyma pełny przekaz umożliwiajacy samodzielną pracę z Reiki. Trzeba jednak zaznaczyć ,że to dopiero początek tzw drogi Reiki. Mistrz i nauczyciel jest tylko impulsem ,który może rozpalić wewnetrzny ogień wiedzy. To w jaki sposób ta wiedza się w uczniu rozwinie wynika tylko z praktyki i czystej intencji by być kanałem dla tej energii. Ważne żeby zawsze pamietać,że tej energii się nie gromadzi w sobie,pozwala się jej jedynie przepływać przez siebie,przez swoje życie. Tak na prawdę jestesmy zaledwie kroplą w oceanie energii jaka jest wokół nas.

Moje seminaria oraz otwarte spotkania Reiki najczęsciej odbywają się cyklicznie w Warszawie oraz w Katowicach.

Oczywiscie prowadzę także indywidulane spotkania z zaintersowanymi osobami. W razie potrzeby proszę o kontakt.

Nawiąże również współpracę z organizatorami z innych częsci Polski.

 

Mistrz i nauczyciel Reiki

Grzegorz Dzierzenga

 

 

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode