Informacje o MNIE

Mam na imię Grzegorz i jestem Mistrzem i terapeutą REIKI. Na temat tej Japońskiej sztuki naturalnego uzdrawiania zostało już wiele powiedziane. Wydano kilka ciekawych książek a i internet obfituje w wiele ciekawostek z tej dziedziny. Chciałbym do tych jakże cennych informacji dodać swój mały wkład. Tworząc w zamyśle te stronę chciałbym aby zawierała oprócz informacji ogólnych, cos głębszego, wewnętrznego. Chcę choć po części zawrzeć tu moją osobistą historię kontaktu z tą energią.

Moje przemyślenia i refleksje oparte są na kilkuletniej praktyce Reiki. Ta strona to historia mojej relacji z Reiki bo odkąd przez moje dłonie zaczęła płynąc ta uzdrawiająca energia postrzegam jej obecność w moim życiu jako coś wyjątkowego, właśnie uzdrawiającego. Reiki stało się moim przyjacielem często nosząc mnie na „rekach” łagodnie omijając niewygody dnia codziennego, pomagając w większych lub mniejszych problemach natury emocjonalnej jak i duchowej. W moim odczuciu wynikającym z własnego doświadczenia w Reiki jest cos co nazwałbym wewnętrznym prowadzeniem. Jest to zbiór takich warunków i sytuacji abyśmy mogli się jak najlepiej rozwijać. W Reiki jest wewnętrzna mądrość, która w subtelny sposób tak układa zewnętrzne okoliczności naszego życia abyśmy mogli rozwijać właściwie swój potencjał, duchowy i fizyczny. Osoby dłużej praktykujące wiedzą, czują to bardzo wyraznie. Z tego co wiem podobne zjawisko występuje w innych systemach energetycznych jak i prądach duchowych np. w buddyzmie. Dlatego tak ważne jest to co praktykujemy. Praktykując radosne przekazy duchowe, pełne ciepła i bezwarunkowej miłości i nasze życie będzie tak wyglądać. Wiele osób nie przywiązuje do tego wagi ale światy subtelnych energii maja duży wpływ na jakość naszego życia.

Taka jest właśnie energia Reiki. Pozwala nam sprowadzać pozytywną energię neutralizując jednocześnie negatywna energię tak, że nie ma niebezpieczeństwa wyrządzenia innym żadnej krzywdy.

C. D. N

 

 

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode