Inne zabiegi

 

 

Uśmierzanie bólów głowy, uszu i zatok za pomocą umieszczonej w uchu płonącej świecy, nasączonej olejkami eterycznymi to metoda znana od wieków wśród północno-amerykańskich Indian Hopi.To bardzo przyjemny i relasujacy zabieg a przy tym skuteczny .

Używane do terapii świece nie przypominają zwykłych - nie mają knota. Są zwinięte w rolkę płaty lnianych włókien, zatopionych w wosku, do którego dodano miód, wyciągi z ziół i olejki eteryczne m.in eukaliptusowy, sosnowy, lawendowy, goździkowy, z melisy i drzewa różanego. W dolnej ,zaokrąglonej części świecy - tą stroną wkłada się ją do ucha znajduje się wtopiona w wosk cieniutka, srebrna blaszka. Dzięki niej świeca nie tylko nie kruszy się, a także równomiernie nagrzewa.

Przebieg zabiegu

Przyjmujący zabieg leży na boku. Terapeuta przeprowadzający zabieg naciera przez kilka minut ucho oliwką lub kremem i energicznie je masuje. Poprawia to krążenie krwi. Pobudzone zostają też pewne punkty na małżowinie, które jak twierdzą specjaliści od aurikuloterapi (leczenie akupunkturą ucha), odpowiadają za stan rozmaitych narządów organizmu. Potem smaruje się małżowinę kremem. Jest to konieczne, aby uszczelnić przestrzeń między kanałem ucha, a świecą. Następnie zapala górny brzeg świecy, a drugi jej koniec umieszcza w uchu. Świecy nie należy głęboko wsuwać- terapeuta podczas zabiegu trzyma ją w ręku. Świeca spala się przez ok. 15 minut. Ponieważ nagrzewa się blaszka w niej zatopiona, osoba przyjmująca odczuwa przyjemne ciepło. Gdy świeca spali się do oznaczonego na niej poziomu, przeprowadzający zabieg wyjmuje ją i wrzuca do wody, by zgasła bez dymu. To samo wykonuje się z drugim uchem. Zabieg dotyczy zawsze obydwojga uszu nawet gdy problem dotyczy jednego. Uszy łączy bowiem ten sam obieg energii, wymagają więc takiego samego oddziaływania. Do ucha wkłada się watkę, która chroni przed zimnem i przeciągami. Przez kilka godzijn po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie mrowienie czy ucisk w policzkach, skroniach, czole, szczękach. Objawy mijają następnego dnia. Przez cały dzień po zabiegu należy chronić uszy przed zimnem, np. zakładając czapkę przed wyjściem z domu. Nie wolno też myć uszu ani głowy.

Pomaga nie tylko, gdy bolą uszy.

Świecowanie jest skuteczne nie tylko w przypadku chorób narządu słuchu. Bywa pomocne przy niedrożności zatok, migrenie, bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Zabiegowi mogą się poddać kobiety w okresie klimakterium cierpiące na uderzenie gorąca. Podstawą terapii jest seria trzech zabiegów, przeprowadzanych co drugi dzień, mimo że niektórzy pacjenci mogą dobrze się czuć już po pierwszym zabiegu. Jeśli dolegliwości są zadawnione, zabiegi powinno się powtarzać przez kilka tygodni. Istnieje niewiele przeciwwskazań do świecowania- nie można go robić, gdy z ucha wydobywa się ropa,stany zapalne ucha lub komus kto jest uczulony na produkty pszczele.

 

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode